DV Ivanić Grad, skupina Bumblebees

Skupina Bumblebees uključila se u projekt Naša mala knjižnica u listopadu. Nakon što su oformili Centar knjižnice povećao se interes za slikovnice, dječje knjige i čitanje općenito. U centru knjižnice trenutno nalazi naš čitateljski vlakić koji svakoga dana dobiva nove vagone što znači da se djeca trude čitati sve više.

Osobito veliku pažnju kod djece privukla je aktivnost izrade Plavog mede kojeg su zajedničkim snagama izradila djeca i jedna mama. Medo je postao djeci velika motivacija za čitanje. Stoga su odlučili da svako dijete ponese Plavog medu u svoju obitelj tijekom vikenda zajedno sa slikovnicom Uhvati mi plavog medu. Zadatak za djecu i roditelje je pročitati slikovnicu i u zajedničku bilježnicu napraviti osvrt na doživljaj pročitanog (crtež, fotografija ili zapis). Medo također može provesti cijeli vikend u društvu obitelji.