Aktivnosti u OŠ “Antun i Stjepan Radić” iz Gunje

U sklopu projekta Naša mala knjižnica učenici 2.a razreda čitali su knjigu „Sjeverac dječarac i patka selica“, autorice Branke Žodan. „Sjeverac dječarac i patka selica“ originalno je i duhovito djelo koje se može svrstati u kategoriju scenske bajke. Ovaj igrokaz posvećen je jednoj toploj zimi, kada nije bilo snijega i šumskim životinjama koje je takva zima zbunila. Autorica čini priču dinamičnom odmakom od klasičnog pripovijedanja i specifičnom vrstom humora. Kratke rečenice, doskočice i stihovi kojima je isprepleten tekst temelje se na poznatim dječjim pjesmicama i prilagođeni su situacijama u kojima se likovi nađu.

Na satu u knjižnici učenici su zajedno s knjižničarkom rješavali kreativnu knjižicu. Najzanimljiviji dio odnosio se na nagradni zadatak gdje su učenici sami smišljali jednostavnu pjesmu (činkvinu) u pet koraka, uz pomoć učiteljice i knjižničarke. Završni dio sata bio je kreativan, učenici su izrađivali šešir za glavu u obliku patke.

Link na video u animotu: https://animoto.com/play/LXIg0I4obrjTkzOKYsMaHQ

Djeca su pokazala kreativnost i izradila razne životinje!

Nakon pročitanih Ding Dong priča Jane Bauer, nastali su zanimljivi plakati!