NMK 2023./2024.

Projekt NAŠA MALA KNJIŽNICA usmjeren je na promicanje čitanja među djecom vrtićke i školske dobi.

Svrha je ovoga projekta ponuditi djeci knjigu koja zaokuplja pažnju svojim tekstom i ilustracijama, kao i izvantekstualnim elementima koji mogu biti poticaj za razgovor, promišljanje i aktivno djelovanje.

Projekt okuplja autore i ilustratore  iz Belgije, Makedonije, Italije, Poljske, Litve, Turske, Slovenije, Finske, Češke i Hrvatske, nudeći pritom razne vanknjiževne sadržaje, interkulturalne aktivnosti te upoznavanje zajedničke europske baštine.

Zemlje partneri u projektu iz godine u godinu osiguravaju su zanimljive knjige i kreativne NMK aktivnosti koje razveseljavaju brojnu djecu-sudionike projekta, kao i njihove koordinatore, roditelje i širu društvenu zajednicu. Djeca sudionici čitaju iste knjige i bave se istim aktivnostima, što pridonosi međukulturalnom povezivanju i proširivanju iskustava o užoj i široj društvenoj okolini.

U nadolazećem ciklusu upoznat ćemo brojne zanimljive i nadasve jedinstvene likove: od gnomova i nevidljivih dječaka do raznih nezgoda i slučajnih frizura. Već poznati likovi iznenadit će nas novim avanturama i prijateljstvima, a mi ćemo među njima izabrati nama drage knjižne junake.

Razmjenjivat ćemo iskustva i ideje s našim koordinatorima, provoditi brojne zajedničke aktivnosti unutar projekta, dijeliti s vama fotografije i videozapise brojnih kreativnih radova i igara, a ponekad ćemo se i pohvaliti nekim posebno lijepim likovnim ili literarnim uratkom.

Zato jedva čekamo početak projekta Naša mala knjižnica – idemo u nove dogodovštine s novim knjigama!

NMK 3

NMK 3 nastao je stoga kao svojevrsni nastavak NMK 2,  a namijenjen je učenicima od 5. do 8. razreda osnovnih škola. Sastoji se od 5 knjiga, dnevnika čitanja za svako dijete te 5 online radionica za koordinatore-mentore.

Dnevnici čitanja prate lektirne module i prilagođeni su uzrastima od 5. do 8. razreda, a sadrže prijedloge za aktivnosti uz pojedine knjige te nagradne zadatke.

Tijekom sudjelovanja u projektu šaljite nam fotografije i videozapise svojih aktivnosti, a mi ćemo ih objaviti na našoj mrežnoj stranici.

Što čitamo u NMK 3?