Dojmovi o projektu Naša mala knjižnica

OŠ Voltino i KGZ Voltino

od srca zahvaljujemo na već drugoj godini divnog druženja u projektu Naša mala knjižnica. Također zahvaljujemo na dodijeljenoj nagradi za najbolju videorecenziju i poklonima koji su nam stigli. Danas smo održali zadnju radionicu na kojoj smo se prisjetili svih radionica kroz godinu i podijelili poklone. Djeca su presretna i prezadovoljna! Šaljemo fotografije podjele zahvalnica i poklona.

NMK u 3.a OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Virovitica

Ovo je druga godina da uživamo u provođenju projekta Naša mala knjižnica, ovaj put u suradnji s učenicima 3.a razreda i učiteljicom Irenom Balint. Kako je, barem za ovu godinu, projekt priveden kraju, vrijeme je da se prisjetimo svih lijepih pročitanih knjiga, aktivnosti i učeničkih radova. Godinu smo započeli čitanjem slikovnice „Tko je Antonio?“ pa smo usput saznali i mnogo toga o nama samima, a slikovnica „Drhturavi vitez“ potaknula nas je da izradimo plakate o različitim vrstama patki koje obitavaju na ovim područjima. Izradili smo čak 19 plakata! Osim što te mogu nasmijati, knjige te mogu i „uozbiljiti“ i omogućiti ti da kroz njih rasteš srcem, ne uvis. Da je doista tako, naučila nas je knjiga „U blizini živi djevojčica“. Djevojčici iz priče smo, barem simbolično i kao podršku, izradili dječju sobu u kutiji (puuuno njih i različitog dizajna). A onda nas je dočekalo i pismo iznenađenja! Od koga? Glavom i bradom te rukom pisano pismo finskih autora Aino Havukainen i Samija Toivonena koji su napisali zanimljivu priču o istražiteljima Tiki i Piki. Baš cool! U vrijeme Uskrsa bili smo kreativni te smo, potaknuti pričom „Nađeno, udomljeno, jedno jaje“ iz zbirke „Rosica i fazan“ ukrašavali papirnata jaja pomoću pjene za brijanje (čak i to se može!) i različitim sprejevima. Na kraju smo čitali zanimljive priče o slučajevima Detektiva Macana, vidjeli smo i kako izgledaju svjetski poznata jela vrlo čudnih naziva (npr. sushi, curry, boršč) te zaključili da je naš soparnik sigurno najukusniji od svih. Da ne bi sve ostalo samo na priči, naučili smo nešto i u praksi i to, ni manje ni više, nego kako se otkrivaju negativci i uzimaju otisci prstiju. Detektiv Macan dobio je ozbiljnu konkurenciju!

Do sljedeće godine, pozdravlja vas 3.a!

OŠ Podmurvice, Rijeka

OŠ Ivana Mažuranića, Zagreb