Festival ideja uz NMK u OŠ Jelenje-Dražice

Knjižnica Osnovne škole Jelenje-Dražice ove školske godine po prvi puta (no ne i posljednji!) priključila se projektu Naša mala knjižnica.

Uz školsku knjižničarku, učenike 4. a i b razreda te njihove razredne učiteljice, projekt je oživio kroz šest naslova s kojima smo se s velikim veseljem i kreativnošću u školskoj knjižnici družili tijekom godine.

Rad na projektu započeo je u studenom prošle godine čitanjem djela Kamp Bravo autora Stefana i Melvin Boonen te rješavanjem zadataka u Kreativnim knjižicama, kreativnim izrazom i sudjelovanjem u nagradnom zadatku uz kojeg su se, čini se, najbolje zabavili – osmišljavanjem, izradom i igrom društvene igre Kamp Bravo.

Uslijedilo je ostalih pet naslova s kojima su se upoznavali redom, kako su navedeni u kreativnoj knjižici. Ideja nije nedostajalo – od kreativnih knjižica, nagradnih zadataka, čitateljskog vlakića, kutića, pisma iznenađenja, obilježavanja važnih datuma, likovnih i literarnih radova do raznih maketa i predmeta putem kojih su učenici, zajedno i suradnički, osmišljavali, izražavali, stvarali, kreirali, učili i surađivali otkrivajući čaroban svijet odlično odabranih naslova.

Redovito sudjeluju u NMK aktivnostima i nagradnim zadacima. U galeriji NMK pronaći ćete brojne radove učenika-sudionika projekta, a ako vas zanima kako u njihovoj mašti lisice slave Božić, možete to pogledati ovdje:

Naravno, to nije sve! Iako prvi puta sudjeluju u projektu, to ih nije spriječilo da budu vrlo marljivi i vrijedni. Njihove priče i razni uratci vrlo su kreativni i zabavni. Pročitajte stoga nekoliko njihovih priča pridošlih na literarni natječaj. Priče su u cijelosti dostupne i u NMK mapi “Literarni natječaj”.

NMK aktivnosti priveli su kraju, a u lipnju će održati završno zajedničko druženje na kojem će se prijetiti što su radili i iznijeti svoje dojmove o ovogodišnjem projektu. Želimo im dobru zabavu na njihovom druženju!