Knjižni junaci u pustolovinama diljem Hrvatske!

Razmjena knjižnog junaka aktivnost je koja se provodi od samih početaka projekta Naša mala knjižnica u Hrvatskoj.

No, ove smo godine pokušali razmjenu knjižnog junaka pretvoriti u pravi mali mini-projekt uključujući se aktivno u komunikaciju s ustanovama koje sudjeluju u razmjeni te prikazom aktivnosti knjižnih junaka na online radionicama NMK.

Čini nam se da smo u tome uspjeli! Naime, u razmjenu je ove godine bio uključen zaista impresivan broj ustanova-sudionika: 72 škole, 53 vrtića i 14 knjižnica!

Razmjena knjižnog junaka donijela je novu razinu uzbuđenja prilikom odabira i izrade knjižnih junaka, a slanje i primanje pošiljki zaista je poseban doživljaj. Po dolasku na odredišta u prijateljske ustanove, naši su junaci vrijedno zakoračili u nove avanture!

Bilo ih je posvuda: u knjižnicama, u trgovačkim centrima, na nogometnim utakmicama. Neki su navijali s tribina, neki su išli na plivanje i tečaj francuskog, a neki drugi su pak išli na izlete i zaljubljivali se. No, ovdje ćemo stati jer ipak je najbolje da sve to sami vidite! Pogledajte videouratke i galeriju te se i sami uvjerite zašto je tako lijepo biti dijelom Naše male knjižnice!