Osnovna škola Grigor Vitez – Zagreb

OŠ grigor vitez citateljsku kutic

Čitalački vlakić

U OŠ Grigora Viteza iz Zagreba razred je imao netipičan vlakić. Kako niti u školskoj učionici niti u čitaonici Dječje knjižnice nije bilo mjesta za sve vagončiće, svaki je učenik imao svoj vagončić u koji je stavljao sličice knjiga koje je pročitao. Na poleđinu sličice napisao je u par rečenica svoj dojam o knjizi. 14 učenika prikupilo je 78 naslovnica!

Čitateljski kutić

Zahvaljujući suradnji Dječje knjižnice Marina Držića i izdavačke kuće Ibis grafika, zavirili smo u čitateljski kutić 3. a razreda OŠ Grigora Viteza čije nam je fotografije poslala knjižničarka Ana Pavlek.

Njihov čitateljski kutić nije nastao prigodno samo za potrebe projekta, već postoji tri godine, a učenici su ga osmislili zajedno s učiteljicom Dubravkom Kosier Čakarun još u 1. razredu. Učenici svakodnevno provode vrijeme u kutiću čitajući knjige ili časopise, a trenutno se najviše čitaju knjige iz projekta Naša mala knjižnica.

Literarno-likovni natječaj