Provedba projekta u OŠ Benkovac

Rosica i fazan

U sklopu projekta Naša mala knjižnica, učenici 4. b razreda Oš Benkovac čitali su zbirku bajkovitih priča Rosica i fazan, autorice Tamare Bakran. Suradnjom školske knjižničarke i učiteljice, nakon pročitane priče Leti leti leti uskršnji zeko, odradili smo kreativnu radionicu gdje su učenici izrađivali pisanice, proveli igru „Potraga za pisanicama“, izrađivali leteće balone u kojima se “prevoze” oslikana uskrsna jaja po uzoru na zeca iz pročitane priče.

Slučajevi Detektiva Macana

Osnovna škola Benkovac u školskoj godini 2020./2021. nastavila je s međunarodnim projektom Naša mala knjižnica. Sudionici projekta su učenici četvrtih razreda matične škole uz mentorstvo učiteljica   (Slavica Mijić, Asja Blaslov, Marina Brković) i školske knjižničarke Anice Marinović. Učiteljica Asja Blaslov i učenici 4.b razreda za početak projekta odabrali su knjigu Nade Horvat: SLUČAJEVI MACANA DETEKTIVA. Kroz izložbeni razredni pano donosimo niz aktivnosti koje su odradili….Bilo je tu zanimljivih „detektivskih istraživanja“, bogate ilustracije Macana Detektiva, otkrili su što je putopis te pisali zanimljive putopise. Na kraju su „osladili brke“, pripremili su kolač po receptu za Mačje jezike.