Svjetski dan knjige učenici 3.b iz OŠ Poreč obilježili  kvizom u školskoj knjižnici

Polako se bližimo kraju naših aktivnosti u okviru projekta Naša mala knjižnica!

Svjetski dan knjige 23. travnja obilježili smo kvizom u 3.b razredu u kojem su se svi učenici uključili u projekt. Pitanja su obuhvatila  svih pet knjiga koje su čitali u ovogodišnjem ciklusu i zanimljive činjenice o državama i autorima knjiga o kojima su mogli naučiti rješavajući zanimljive zadatke iz Kreativnih knjižnica.

Učenici su se podijelili u pet natjecateljskih skupina koje su naziv dobile po likovima iz knjiga koje su pročitali (Slamka, Šlapica, Joso, Tiko, Piko). U oštroj konkurenciji, pobijedila je skupina pod nazivom Slamka.

Povodom Svjetskog dana knjige, dobili su  na dar knjigu, dok su ostalim skupinama podijeljene utješne nagrade mape s bilježnicama i označivači knjiga. Uskoro se rastajemo i s našim knjižnim junakom Zekanom koji  doživio brojne zanimljive avanture s našim učenicima.

Više o projektu Naša mala knjižnica u OŠ Poreč pročitajte OVDJE.