“HB Olovka” nadahnjuje krapinske osnovnoškolce

Dobro nam je poznato da se u krapinskoj Osnovnoj školi Augusta Cesarca punom parom radi na projektu Naša mala knjižnica!

Iz njihove školske knjižnice, uz pomoć i veliki trud knjižničarke Gordane Gregurović Petrović, redovito nam stižu razne vijesti o knjižnim i kreativnim aktivnostima, povezivanju knjižnih junaka s društvenom zajednicom, ali i stjecanjem raznih zanimljivih čitateljskih, kreativnih i spoznajnih iskustava.

U veljači su se bavili knjigom “HB Olovka” talijanske spisateljice Susanne Mattiangelli. Zajedničkim su čitanjem upoznali djevojčicu Oli koja zapisuje brojne zgode i nezgode iz svog privatnog života. Potaknuti odlučnošću i humorom glavne junakinje, naši su mladi NMK-ovci odlučili i sami zapisati i nacrtati poneke zgode i nezgode te uživati u čitanju. Pokušali su izraditi svoje naslovnice za pročitanu knjigu, izradili stripove te napisali pisma sami sebi, a osmislili su i svoju društvenu igru!

Više o aktivnostima pogledajte u ONLINE KNJIZI koju je izradila njihova knjižničarka.

Osim čitanja, zabavljali su se uz zadatke iz Kreativnih knjižica u kojima su pokazali mnogo snalažljivosti i domišljatosti! Nadopunjavanjem tekstova pomoću časopisa i novina nastali su brojni zanimljivi zapisi. Uključili su se i u literarni te u likovni natječaj, a njihove radove, pisma i poruke možete pogledati OVDJE.